Sept. 20, 2020

Servus #003 - Şebnem Seçkiner (Manyak Anne)

Servus #003 - Şebnem Seçkiner (Manyak Anne)

Servus'un bilgilendirici değil eğlencelik olan üçüncü bölümünün konuğu, sosyal medyada son derece etkili bir isim olan ve kitapları ile ilgi çeken, "Manyak Anne" lakaplı Şebnem Seçkiner.


Bu bölüm, genel Servus formatının dahi biraz ötesinde bir rahatlık ve kuralsızlıkta kaydettiğimiz bir bölüm. Sebebi de Şebnem ile 30 seneden fazla bir süreye yayılmış bir dostluğumuzun olması.


Şebnem, özellikle Instagram'da ve Facebook'ta oldukça takip edilen bir eski medyacı. Ayrıca düzenli olarak da Habertürk'ün HT Hayat ekinde yazılar yazmakta.

Yaklaşık 11 sene önce kızı Irmak'ı doğurduktan sonra hayatının seyrini değiştirdi, profesyonel yaşantıya veda etti ve "annelik" mesleğine transfer oldu. Bu yeni süreçte başından geçen acı-tatlı, inişli-çıkışlı hemen her şeyi blog yazılarında, sosyal medya paylaşımlarında ve köşe yazılarında okurları ve takipçileri ile paylaştı, paylaşıyor. Daha sonra işi bir adım daha öteye taşıyarak üçü yetişkinler için, biri de çocuklar için olmak üzere dört kitap yazdı, kitapları onlarca baskı yaptı.

Podcastin bu bölümünde Şebnem Seçkiner ile neleri konuştuk:


- Medyacılığı neden bıraktı?

- Özel hayatını dış dünyaya çok mu fazla açıyor?

- Eşinin düz tavırları ile nasıl başa çıkıyor?

- Kaygıları, korkuları neler?

- COVID döneminde hayatlar, aileler nasıl hırpalanıyor?

- Kızını kendi okuduğu okula gönderir miydi?


---


Servus'u tüm podcast platformlarından abone olup dinleyebilir ve ayrıca bölümlerin görüntülü halini Servus YouTube kanalından da izleyebilirsiniz.

Ayrıca podcast platformlarından ya da YouTube'dan takip etmeyi de unutmazsanız seviniriz :)


Servus'un yeni bölümlerinden ve yeniliklerinden haberdar olmak için de @kivanconder ve @ServusPod hesaplarını takip etmenizi öneriyoruz...