Oct. 10, 2020

Servus #004 - Musa Özsoy (Gıda Dedektifi)

Servus #004 - Musa Özsoy (Gıda Dedektifi)

Musa Özsoy, farklı platformlardaki toplam takipçi sayısı 1,5 milyona ulaşan "Gıda Dedektifi" adlı hesabın yöneticisi. Endüstriyel gıdaların içerikleri hakkında kamuoyunu bilinçlendirmek üzere çıktığı yolda son derece yararlı bir sivil tavır ortaya koymakta.


Başından geçen bir hastalığı, beslenmesini değiştirip düzenleyerek geçirmeyi başaran bir kişi Musa Özsoy...

2017 senesinde ise bu deneyimini, herkesle paylaşmak amacıyla bir Instagram hesabı oluşturuyor ve yolculuğunun ilk adımını atıyor.


"Gıda Dedektifi" lakabı ve sosyal medya hesapları ile bilinen Musa gıdaların etiketlerini okuma ve içeriklerini inceleme konusunda yaratmaya çalıştığı kamuoyu bilinci ile, insanların yediklerine dikkat etmelerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizmeyi başardı.


Bugün milyonlarca kişi, market raflarında yer alan ve "gıda" olarak bilinen pek çok ürünün, aslında ne kadar zararlı olduğuna dair farkındalığı, Gıda Dedektifi hesabı sayesinde edindi.

---


Servus'u tüm podcast platformlarından abone olup dinleyebilir ve ayrıca bölümlerin görüntülü halini Servus YouTube kanalından da izleyebilirsiniz.

Ayrıca podcast platformlarından ya da YouTube'dan takip etmeyi de unutmazsanız seviniriz :)


Servus'un yeni bölümlerinden ve yeniliklerinden haberdar olmak için de @kivanconder ve @ServusPod hesaplarını takip etmenizi öneriyoruz...